Przedmioty artystyczne to ważny krok w aranżacji wnętrz: dodają otoczeniu uroku, osobowości i wyrafinowania. Najczęściej ten rodzaj wystroju znajdziemy w salonie lub sypialni. Ale w łazience również odpowiednie będą obrazy. Najważniejsze jest, aby wybrać materiał, który nie boi się wysokiej wilgotności, aby dekoracja nie stała się problemem. 

Przemyślana konstrukcja

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć jest ogólny styl i projekt łazienki. Ważne jest, aby zachować spójny styl i nie zaburzać harmonii pomieszczenia. Wybierając plakaty do łazienki (znajdziesz je tutaj), weź pod uwagę schemat kolorów, temat, technikę i oświetlenie.

Przydatne wskazówki przy wyborze plakatów

Jeśli zdecydujesz się umieścić swoje plakaty w łazience, płótno powinno być zalaminowane lub umieszczone w specjalnym, szczelnym pudełku. Należy okresowo sprawdzać, czy pod pokrycie nie dostała się wilgoć, aby w porę zapobiec pogorszeniu stanu plakatów. Nie kupuj drogiego obrazu do swojej łazienki. Najlepiej jest używać reprodukcji lub plakatów, które w razie potrzeby można łatwo wymienić.

Obrazy w łazience wymagają uwagi i pielęgnacji. Jeśli zdecydowałeś się na drewniane ramy, upewnij się, że są one zabezpieczone lakierem ochronnym, aby zapobiec ich zniszczeniu z powodu wilgoci i nagłych zmian temperatury. Zamocuj kilka korków do butelek między ścianą a płótnem, aby umożliwić cyrkulację powietrza i zapobiec pleśni. Zaleca się pozostawienie otwartych drzwi do łazienki na kilka godzin dziennie, aby zmniejszyć poziom wilgotności.