Nie ulega wątpliwości, że po całym dniu obowiązków służbowych i rodzinnych ciepła kąpiel relaksuje i odpręża. Z tego wiele osób nie rezygnuje z wanny w swoich łazienkach. Do nalewania wody w wannie służy bateria wannowa. Oczywiście współczesny rynek oferuje baterie wannowe o różnym wyglądzie i odmiennych sposobach montażu.

Jak wybrać baterię wannową?

Na wybór odpowiedniej baterii wannowej wpływa przede wszystkim model wanny. Do wanny wolnostojącej należy zamontować baterie wolnostojące, zwłaszcza kiedy jest bardzo oddalona od ściany. Natomiast wanna przyścienna daje dużo większe możliwości wybrania baterii. Do takiego modelu wanny domownik może wybrać baterie ścienne oraz stojące. Kolejnym ważnym aspektem jest komfort użytkowania. W wannach przyściennych o wąskich brzegach zbyt długa wylewka często przeszkadza w trakcie deklasującej kąpieli. Wówczas domownik powinien zdecydować się na baterie płaskie o mniejszej wylewce. Poza tym warto wybierać baterie wannowe, które łatwo jest utrzymywać w czystości. Minimalistyczne baterie posiadają bardzo mało elementów wystających, które często pokrywają się brudem i kamieniem. Oprócz tego ważne są również takie aspekty jak:

  • funkcjonalność baterii wannowej, 
  • wygląd baterii wannowej,
  • kolor i rodzaj wykończenia baterii wannowej.

Dopasowanie baterii wannowej do stylu łazienki

Warto podkreślić, że wanna nie jest jedynym elementem sanitarnym w łazience. Zazwyczaj znajduje się obok umywalki lub szafki łazienkowej. Wobec tego wszystkie elementy w łazience powinny być spójne i tworzyć ciekawe oraz estetyczne wnętrze. W łazienkach industrialnych najlepiej sprawdzi się bateria wannowa wykończona na czarny i matowy kolor. Z kolei do nowoczesnych łazienek będą pasować baterie wyróżniające się błyszczącym kolorem i minimalistyczną formą. W łazienkach urządzonych w stylu glamour pięknie prezentują się baterie utrzymane w kolorze złota, które nadadzą wnętrzu luksusowego charakteru. Tak więc baterie wannowe to nie tylko podstawowe elementy wyposażenia łazienek. Stanowią one też wyjątkową ozdobę dekoracyjną.