Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Do jej urządzenia warto przełożyć się również wtedy, gdy planuje się wnętrze na przykład pod wynajem krótkoterminowy dla turystów czy dla biznesu. Współcześni klienci bardzo zwracają uwagę na wygląd łazienek dostępnych w takich obiektach. Można ich zaskoczyć między innymi wybierając nieoczywiste rozwiązania. Poniżej kilka pomysłów i podpowiedzi.

Umywalka rzecz do łazienki, która zawsze robi wrażenie

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek łazienkę bez stojącej w niej umywalki. Efekt wow można osiągnąć wybierając tą wolnostojąca – https://www.ekspercilazienek.pl/umywalki-wolnostojace. Pierwsza z opcji to naprawdę bardzo designerska nowoczesna, odrobinę minimalistyczna umywalka, która swoim kształtem przypomina figurę geometryczną. Inna możliwość to misa zamontowana w ten sposób, że widoczna będzie cała instalacja hydrauliczna, która rzecz jasna musi mieć najwyższą jakość i naprawdę przyciągać wzrok. Ten pomysł warto zrealizować wtedy, gdy projektuje się łazienkę utrzymaną w stylu industrialnym czy loftowym. Dosyć ciemna kolorystyka, beton strukturalny czy kamień na ścianie, a do tego dobrze widoczne rurki, stworzą wyjątkowe wnętrze z charakterem.

Piękne dodatki i akcesoria przyciągające wzrok

Czasem przestrzeni nie da się zaczarować tymi najważniejszymi punktami wystroju łazienki, bo po prostu jest ona mała i ciasna, albo nie ma funduszy na większy remont. Taka sytuacja nie musi być jednak tragedią. Doskonały efekt można wyczarować stosując umiejętnie dodatki. Prawdziwy efekt wow robi chociażby duże okrągłe lustro w ciekawej ramie. Ważną rolę odgrywa też oświetlenie. Sporo osób nie przywiązuje do niego uwagi i w łazienkach wybiera plafony blisko sufitu, tymczasem dużo lepiej prezentują się wiszące lampy. To właśnie jedno z tych nieoczywistych rozwiązań, dzięki którym tak łatwo stworzyć wnętrze inne niż wszystkie. Potem wystarczy je tylko ładnie sfotografować i zdjęcia umieścić w ofercie wynajmu. Piękna łazienka może prawdziwą przynętą na klientów.