Łazienka w każdym domu to miejsce szczególne. Żadne inne nie jest w tak dużym stopniu narażone na zamoczenie, jak i również na obecność zabrudzenia. Nic więc dziwnego, że gdy wybiera się płytki podłogowe do łazienki, powinno się zwracać uwagę na zupełnie inne ich cechy, niż w przypadku pozostałych pomieszczeń. Dobrze jest to widoczne na przykładzie płytek łazienkowych Tubądzin.

Najważniejsze cechy płytek łazienkowych

Podłoga w łazience to miejsce szczególne. Do podobnego wniosku doszli również producenci płytek, toteż dostępne w ich ofercie produkty do tego pomieszczenia znacznie odbiegają od innych płytek ceramicznych. Przykładowo płytki łazienkowe Tubądzin oprócz oczywiście odpowiedniej jakości wykonania oraz pięknego stylu i wyglądu, charakteryzują się również specjalną powłoką antypoślizgową, dzięki czemu nawet poważne zmoczenie takich płytek nie spowoduje powstania ryzyka poślizgnięcia się na nich, co jak wiadomo, w łazience mogłoby zakończyć się bardzo niedobrze. Dodatkowo płytki te odporne są na silne detergenty, które bardzo często stosuje się w łazience, a także są bardzo łatwe w czyszczeniu, ponieważ brud przywiera do nich w o wiele mniejszym stopniu, niż do innego typu płytek.

Aspekt techniczny

Wybór dobrych płytek łazienkowych na podłogę nie powinien być jednak podyktowany tylko i wyłącznie aspektem użytkowym. Powinno się zwrócić uwagę jeszcze na jedną sprawę, czyli na walory techniczne. Płytka łazienkowa Tubądzin to również znacznie ograniczona ścieralność, dzięki czemu jest to płytka nienarażona w zbyt dużym stopniu na porysowanie, a także zwiększona twardość i znacznie ograniczona nasiąkliwość – opowiada home100.pl. Wszystkie te cechy mają jeden wspólny mianownik, aby w możliwie największym stopniu ograniczyć ryzyko zniszczenia płytek, co oczywiście wiązało b się z koniecznością ich bardzo kłopotliwej wymiany.