Lampa wisząca do łazienki, to jedno spośród niezwykle znanych wyjść, wykorzystywanych w większości mieszkań. W wielu wnętrzach, zarówno tychże tradycyjnych, jak również tychże urządzonych w innowacyjnym stylu, lampa wisząca LED stanowi ważne źródło oświetlenia — nierzadko zlokalizowana jest na środku sufitu. Czy więc tego rodzaju lampa jest doskonałym wyjściem?

Lampa wisząca do łazienki

Ów typ światła to szał ubiegłych lat we wnętrzarstwie. Łazienki przestały być traktowane z mniejszą uwagą, własnym dopracowanym wyglądem oraz designem mebli lub światła dorównują już obecnie salonom oraz kuchniom. Co więcej, łazienki jeszcze powszechniej stają się pokojami kąpielowymi, na jakich wygląd oraz nastrój ma wpływ nie jedynie wybór glazury oraz armatury, jednak też światła. Minęły już czasy, gdy w łazienkach montowało się tylko niewielkie lampy ścienne z matowego szkła czy proste lampy na sufit.

lampa wisząca do łazienki

Popularnym wyjściem jest wykorzystanie lampy wiszącej w formie listwy, jaka bezpośrednio opada umocowana na dłuższej lince. Takie wyjście sprawdzi się zwłaszcza w innowacyjnych łazienkach. Możemy zmienić je również lampą rodzaju zwis – klika takich elementów umocowanych obok siebie sprawdzi się w postaci światła głównego, jednak może doświetlić również powierzchnia nad umywalką, gwarantując zrezygnowanie z tradycyjnych kinkietów. Co istotne, w lampach tego rodzaju często można modyfikować długość zawieszenia, dopasowując je do swoich upodobań czy potrzeb.

Wodoodporność oraz zabezpieczenie

Nabywając lampę do łazienki, należy zobaczyć, czy jej oprawa jest wodoszczelna. Łazienka to miejsce, w jakim jest duża wilgotność, natomiast także lampy łatwo mogą zostać zalane wodą z prysznica czy kranu. Należałoby zatem stawiać na artykuły specjalnie dostosowane do konkretnych wymogów, dobierając dobre oprawy wytrzymałe na oddziaływanie wilgotności oraz wody, np. ze sprawdzonego sklepu SFMEBLE. Większość opraw oświetleniowych do łazienki jest wytrzymałych na wodę oraz parę wodną. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na dane, dotyczące stanu ochrony IP (druga cyfra znaczy stopień zabezpieczani lampy przed przenikaniem wody).