Tabletki do zmywarki to specjalistyczny środek chemiczny, który ułatwia usuwanie zabrudzeń z naczyń, sztućców i pozostałych akcesoriów kuchennych umieszczonych w zmywarce. W sklepach znajdziemy ich szeroki wybór. Od wyspecjalizowanych kapsułek ukierunkowanych na określone działanie, jak i tabletek wielofunkcyjnych. Czym zatem kierować się przy ich wyborze?

Tabletki do zmywarki a siła działania

tabletki do zmywarki

Wybierając detergenty do zmywania, warto zwracać na ich moc. Do usuwania trudnych zabrudzeń konieczne są agresywne środki myjące, natomiast do mycia kubków czy filiżanek wystarczą delikatne tabletki do zmywarki z ekologicznym składem.

Tabletki do zmywarki – kryteria wyboru

Zastanawiając się na zakupem detergentów do zmywarki, warto wziąć pod uwagę kluczowe kryteria, w tym takie jak:

  • skład – mogą zawierać zarówno chemiczne substancje czynne, jak i naturalne środki myjące. Skład produktu odpowiada nie tylko za usuwanie zabrudzeń, ale również przyjemny zapach, zmiękczanie wody czy ochronę zmywarki przed korozją,
  • funkcjonalność – dostępne są zarówno tabletki o określonym działaniu, jak i wielofunkcyjne preparaty,
  • skuteczność – decyduje o czystości naczyń,
  • rodzaj zmywarki – nowoczesne urządzenia wyposażone są w programy dedykowane konkretnym potrzebom, które uzupełniają działanie detergentów,
  • cena – choć zakup jednofunkcyjnych tabletek jest zdecydowanie tańszy, to dodatkowo należy zakupić dodatki: płyn nabłyszczający i sól. Preparaty wielofunkcyjne mają składniki o takim działaniu w swoim składzie.