Baterie do umywalki są dziś dostępne w imponującym wyborze. Można więc z łatwością dopasować je do indywidualnych potrzeb. Niestety, nie oznacza to wcale, że każda osoba dokonująca zakupu jest z niego zadowolona. Z jakimi błędami mamy do czynienia najczęściej i co robić, aby ich unikać?

Po pierwsze – niewłaściwy rodzaj baterii

Bateria umywalkowa z jednym uchwytem rywalizuje dziś o uznanie kupujących z modelami posiadającymi oddzielne pokrętła do regulacji temperatury zimnej i ciepłej wody. Może się zatem wydawać, że każdy będzie w stanie znaleźć taką opcję, która mu najbardziej odpowiada. Niestety, utarło się przekonanie, że baterie jednouchwytowe są przeznaczone do wnętrz nowoczesnych, a dwuuchwytowe – do tych bardziej klasycznych. Wiele osób hołduje tej zasadzie nie myśląc o własnej wygodzie. Tymczasem nie mija wiele czasu, a zaczyna się to na nich mścić. Korzystanie z baterii jest niewygodne i nieintuicyjne, wywołuje irytację i pragnienie, aby jak najszybciej dokonać wymiany.

Po drugie – źle dobrana wylewka

Funkcjonalność typowa dla baterii do umywalki jest uzależniona od wielu czynników. Jednym z najważniejszych niezmiennie pozostaje przy tym dobranie odpowiedniej długości wylewki do umywalki. Niewygodny okazuje się zarówno zbyt krótki, jak i zbyt długi kran. Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku niewłaściwej liczby uchwytów, wybór rzutuje na poziom zadowolenia z całości rozwiązania i przyczynia się do tego, że nawet walory wizualne baterii nie są w stanie zmniejszyć rozczarowania.

Po trzecie – stawianie na styl, a nie na funkcjonalność

Dziś wiele uwagi poświęca się wyglądowi łazienki. Nic więc dziwnego, że baterie do umywalki również są postrzegane jako rozwiązania, które mogą upiększyć to pomieszczenie, rozświetlić je i nadać mu szyku. W wyborze baterii o wyjątkowym designie nie ma nic złego tak długo, jak długo ma się na uwadze także jej funkcjonalność. Jeśli jednak kupujący wchodzi w posiadanie rozwiązania, które wygląda fantastycznie, nie można jednak z niego swobodnie korzystać, atrakcyjny wygląd łazienki postrzeganej jako całość wcale nie poprawia mu humoru.