Kabiny prysznicowe są znacznie częściej wybierane niż wanny ze względów praktycznych i estetycznych. Na rynku dostępne są ciekawe wzory kabin, które doskonale wpisują się w najnowocześniejsze trendy.

Kabiny łazienkowe – jakie są modne?

Od paru lat w branży kabin prysznicowych nie ma większych zmian. Najczęściej i najchętniej wybierane są minimalistyczne modele, które składają się z możliwie najmniejszej ilości elementów. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się kabiny łazienkowe walk-in, które nie mają drzwi. Wyglądają niezwykle elegancko i stylowo i pasują praktycznie do każdej aranżacji. Uzupełnieniem takiej kabiny jest zestaw prysznicowy podtynkowy, który montuje się w ścianie. Dla osób ceniących nieco bardziej klasyczne wnętrza polecane są kabiny prysznicowe z płytkim brodzikiem. Do wyboru są brodziki białe lub czarne, które doskonale wpisują się w nowoczesne trendy. Płytki brodzik jest mało widoczny i można go zamontować w łazience, w której jest problem ze zrobieniem odpływu wody pod posadzką.

Kabiny prysznicowe ze zdobieniami

Coraz częściej w ofercie pojawiają się kabiny z piaskowanymi szybami. Niektóre modele mają całą powierzchnię pokrytą wzorem, a inne jedynie częściowo. Dodatkowo wielu producentów oferuje możliwość nadruku własnej grafiki na szybie. Takie rozwiązanie pozwala na dowolną aranżację łazienki wedle własnych upodobań i staje się coraz popularniejsze. W wielu modelach kabin prysznicowych zostały zastosowane szyby odporne na kamień i zabrudzenia. Pokryte są one specjalną powłoką, która je zabezpiecza i sprawia, że pozostają czyste.

Nowoczesne zestawy prysznicowe

Kabina łazienkowa nie istnieje bez zestawu natryskowego. Dostępne są zestawy w wielu ciekawych wzorach i kolorach, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza. Dużym powodzeniem cieszą się zestawy podtynkowe, które są bardziej estetyczne od natynkowych. Na zewnątrz widoczny jest jedynie mechanizm, a instalacja ukryta jest w ścianie. Idealnym dopełnieniem kabiny prysznicowej jest deszczownica, która znacząco poprawia komfort kąpieli.