Nowoczesne wzornictwo w wielu wypadkach bazuje na rozwiązaniach nietypowych – często spotykane we współczesnych wnętrzach są na przykład różnorodne motywy geometryczne. W coraz większym stopniu wykorzystuje się przy tym nie tylko wzory, naniesione na przedmioty, lecz również sam kształt produktów wykończeniowych. Płytki heksagonalne są tego świetnym przykładem.

Płytki heksagonalne – nowoczesne wzornictwo plus wygoda

Czynnikiem, decydującym zwykle o zakupie płytek heksagonalnych, jest ich wygląd. Specyficzny wzór, przywodzący na myśl plaster miodu, jest dla wielu osób wystarczającą zachętą do wykorzystania wyrobów tego typu w charakterze elementu wystroju łazienki lub kuchni. Ceramika taka jest przy tym dostępna zarówno w wersjach jednobarwnych, jak i w wielu wariantach wielokolorowych. 

Płytki heksagonalne jednobarwne, szczególnie te w stonowanych kolorach, świetnie wpasują się na przykład w estetykę wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Ciekawy efekt dać mogą zestawienia kolorystyczne bieli, czerni i różnych odcieni szarości. Płytek wielobarwnych o tym kształcie używa się natomiast zwykle w celu stworzenia specyficznego, patchworkowego wzoru na podłodze lub ścianie.

Użycie płytek heksagonalnych

płytki heksagonalne

Wzór „plastrów miodu” robi znakomite wrażenie zarówno wówczas, gdy stanowi element powierzchni, po której stąpa użytkownik, jak i wtedy, gdy jest elementem dekoracji ściany. Obecnie coraz częściej spotyka się wnętrza, w których podłogowe płytki heksagonalne mają swoją kontynuację na powierzchniach pionowych. Przejście takie daje  niesamowite efekty wizualne, zwłaszcza wówczas, gdy jego uzupełnieniem jest nowoczesny wystrój łazienki lub kuchni.

Obecnie coraz częściej spotyka się również płytki heksagonalne w innych pomieszczeniach. Ich walory dekoracyjne sprawiają, że wiele osób decyduje się na ich zastosowanie na przykład w salonach, gdzie stanowić mogą bazę do nowoczesnej aranżacji. Ich uniwersalność powoduje jednak, że zastosowania ceramicznych sześciokątów są praktycznie nieograniczone.