Odpływ liniowy, zwany także odwodnieniami liniowymi lub prysznicowymi, to elementy armatury hydraulicznej przeznaczone do odprowadzania wody z kabin prysznicowych. Odpływ liniowy pozwala stworzyć efektywną i funkcjonalną strefę prysznicową rodzaju walk-in, czyli bez brodzika. Dobrze widoczny ruszt jest nie tylko funkcjonalny, ale również dekoracyjny, ponieważ do wyboru jest wiele różnych ciekawych wzorów.

Odpływ liniowy w łazience

odpływ liniowy

Odpływy liniowe stosowano często wyłącznie w obiektach sportowych i przestrzeniach publicznych. Dziś to rozwiązanie jest coraz częściej stosowane w nowoczesnych domach jednorodzinnych, apartamentach i mieszkaniach. Odwodnienia liniowe pozwalają na umieszczenie w łazience prysznica bez wanny oraz umieszczenie kabin prysznicowych w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Odwodnienia liniowe można umieścić na środku kabiny oraz bezpośrednio na ścianach.

Bez brodzika masz swobodę wyboru kształtu, wielkości i podłogi swojej kabiny. Kratka ozdobna jest jedynym widocznym elementem zamontowanego systemu i znajduje się na poziomie podłogi. Właściwie może się w to wmieszać. Zdaniem wielu klientów i projektantów bezstopniowe wejście do kabiny prysznicowej znacznie poprawia ogólną estetykę wnętrza i optycznie nadaje pomieszczeniu głębi.

Zalety płynące z zastosowania odpływu liniowego

Kabiny odwodnień liniowych są wygodne i bezpieczne w użytkowaniu.

  • Brak progów czy innych barier architektonicznych zdecydowanie ułatwia korzystanie z prysznica, co szczególnie doceniają seniorzy, osoby z problemami ruchowymi, rodzice z małymi dziećmi, właściciele zwierząt domowych.
  • Niektórzy miłośnicy stylu minimalistycznego i Ci, którzy nie chcą wydawać pieniędzy zbyt dużo czasu na sprzątanie łazienek, również wybierają kabiny typu walk-in. Brak zakamarków, w których gromadzą się uporczywe zabrudzenia, znacznie ułatwiają utrzymanie kabiny w czystości. Strefę prysznica można wyposażyć w płytki ceramiczne z antypoślizgową powierzchnią dla dodatkowego bezpieczeństwa podczas kąpieli.
  • Główną zaletą rozwiązań typu walk-in jest ich wszechstronność. Odpływ liniowy z lazienka-rea.com.pl pasuje do wszystkich łazienek, niezależnie od projektu i wymiarów.
  • Otwarte lub przeszklone kabiny bez brodzika sprawiają, że małe łazienki wydają się bardziej przestronne. Dzięki szerokiej gamie modeli do wyboru, z łatwością dopasujesz odpowiedni wzór do planowanego lub aktualnego wystroju.