Efektowne wykończenie łazienki, a do tego przemyślane, to zagadnienie dość złożone, które wymaga uwzględnienia nie tylko samych materiałów wykończeniowych, ale również odpowiednich akcentów. Niejednokrotnie to właśnie ich zastosowanie wpływa nie tylko na elegancję, ale również wytrzymałość i funkcjonalność przestrzeni, jaką jest łazienka. Co warto wziąć pod uwagę, gdy planuje się kompleksowy remont lub kompletne wykończenie łazienki?

Funkcjonalne i eleganckie uzupełnienie płytek

Jedną z najważniejszych kwestii, jest zastosowanie odpowiedniego materiału na ściany i podłogę, który wykazywać będzie odporność na wilgoć i wodę. Dlatego popularnym, skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie płytek. Należy także pamiętać o odpowiednim rodzaju fugi, która zapobiega przedostawaniu się wody pod płytki. Dodatkowym elementem, który może wpłynąć na estetykę i funkcjonalność, jest listwa dekoracyjna do płytek. Istnieje kilka możliwości, jeśli chodzi o miejsce jej montażu.

listwa wykończeniowa do płytek w łazience

Gdzie umieścić listwę dekoracyjną do płytek?

Jeśli element ten ma pełnić funkcję wyłącznie estetyczną, może znaleźć się pomiędzy rzędem jednych a drugich płytek. Będzie to subtelny, elegancki element, który dodatkowo urozmaici całą przestrzeń pod względem wizualnym.

Drugim rozwiązaniem, w szczególności w przypadku łazienek, gdzie płytki sięgają do określonej wysokości ściany, dobrym pomysłem jest, aby listwy wykończeniowe do płytek stanowiły ich zwieńczenie. W ten sposób ułatwi to utrzymanie porządku, a jednocześnie listwa będzie chronić płytki przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Również, aby ograniczyć zbieranie się kurzu w rogach łazienki, można zastosować listwy wykończeniowe do płytek, jako element pomiędzy płytkami naściennymi a podłogowymi. W ten sposób o wiele łatwiej będzie utrzymać porządek w łazience.