Higiena stała się w dzisiejszych czasach normą, dlatego każda łazienka potrzebuje prysznica. Dzięki niemu niewielką ilością wody można szybko umyć całe ciało, dlatego stał się dla nas nieodzownym produktem higienicznym. Kupując prysznic stajemy przed wyborem baterii prysznicowej, która ma nie tylko służyć nam przez długie lata, ale również stać się estetycznym elementem wystroju. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie baterie prysznicowe są dostępne na rynku?

Klasyczna bateria prysznicowa natynkowa – czy warto?

Baterie prysznicowe natynkowe są łatwe w montażu i niedrogie. To właśnie z tych powodów są one również tak popularne. Modele do montażu powierzchniowego montuje się bezpośrednio na rurze. Wybór tych modeli to świetny wybór, zwłaszcza przy remoncie starszej łazienki. Nie musisz ponosić dodatkowej pracy i wydatków związanych z adaptacją do nowej instalacji. Ze względów estetycznych baterie prysznicowe natynkowe stosowane są głównie w łazienkach klasycznych, jak również we wnętrzach w stylu vintage. Więcej na temat baterii prysznicowych znajdziesz na lazienka-rea.com.pl

Czy warto zdecydować się na baterie podtynkowe?

Baterie prysznicowe podtynkowe to nowoczesne rozwiązanie minimalizmu. Serce blendera jest ukryte pod tynkiem, a oczy użytkownika widzą tylko elementy sterujące. Baterie prysznicowe z pewnością przypadną do gustu zarówno tym, którzy cenią sobie estetyczną prostotę, jak i tym, którzy nie lubią długiego sprzątania pod prysznicem. Wystarczy jeden ruch ręką, aby wytrzeć obszar sterowania baterią do sucha. Do nielicznych wad należy zaliczyć wyższą cenę zakupu oraz wyższy stopień skomplikowania, zarówno na etapie montażu, jak i ewentualnej wymiany lub naprawy. W końcu cały mechanizm jest ukryty pod tynkiem. Ogromną zaletą rozwiązania podtynkowego jest swoboda wyboru miejsca montażu kabiny w łazience. Wystarczy ułożyć dopływ wody w specjalnych rowkach wykutych w ścianach.

bateria prysznicowa

Co jeszcze musisz wiedzieć o bateriach prysznicowych?

Oprócz baterii podtynkowych i ściennych, jeden uchwyt jest podzielony na dwa uchwyty.Warte uwagi są dodatkowe funkcje, które mogą być wyposażone w baterie prysznicowe. Jednym z nich jest termostat, który pozwala łatwo ustawić żądaną temperaturę wody. Inną ciekawą opcją jest aerator, który zmniejsza zużycie wody dzięki napowietrzaniu strumienia wody. Wszystko to bez znaczącej zmiany jakości prysznica.