Czasami nie trzeba wiele, by diametralnie odmienić wygląd jakiegoś pomieszczenia w domu. W przypadku łazienki sprawa jest naprawdę prosta, wystarczy bowiem zawiesić nową zasłonę prysznicową, by to wnętrze nabrało zupełnie nowego charakteru.

Nowa zasłona prysznicowa odmieni wygląd łazienki

Zasłony prysznicowe – tj. https://lazienka-rea.com.pl/akcesoria_prysznicowe/zaslony_prysznicowe.html spełniają bardzo użyteczną funkcję w tych łazienkach, w których wanna połączona jest z prysznicem. Trzeba jednak przyznać, że mogą one spełniać również funkcję dekoracyjną. Dlatego właśnie warto pomyśleć o zasłonach prysznicowych w ten sposób, zainwestować w nową trochę większą kwotę, dzięki czemu będzie można wybierać spośród modnych wzorów. Sporą popularnością cieszą się teraz na przykład zasłony prysznicowe utrzymane w stylu botanicznym (z wzorami liści, kwiatów i pąków), albo bardzo minimalistyczne zasłony w stylu skandynawskim. Można również postawić na zasłonę w jednolitym mocnym kolorze, albo zdecydować się również na wersję monochromatyczną, ale bardziej pastelową.

Jak dobrać zasłonę prysznicową?

W przypadku łazienki urządzonej w stylu minimalistycznym, w której króluje jasna glazura na ścianach i podłodze, zasłona prysznicowa może być głównym dodatkiem, który nada charakteru temu wnętrzu. Można zatem wybrać bardziej odważny i kolorowy wzór. Generalnie z jednolitym jasnym tłem ścian i podłóg świetnie zgrają się wszystkie inne kolory. Jeżeli zaś łazienka wciąż czeka na remont, a glazura na ścianie i podłodze pamięta jeszcze lata 90-te, najlepiej postawić na zupełnie prostą i minimalistyczną zasłonę, która uspokoi to wnętrze i nie będzie wyglądała tam pstrokato.