Gdy ktoś wśród przyjaciół kupuję swoje pierwsze mieszkanie – chcemy wspólnie celebrować te chwilę. Dawanie prezentów podczas „domówki” stało się już tradycją, dlatego warto, by nasze podarunki przyniosły radość właścicielowi. Nowi mieszkańcy zainwestowali wiele pieniędzy w zakup czterech ścian oraz ich wykończenie, dlatego na prezent trzeba wybrać coś równie pięknego i praktycznego. Najbardziej czasochłonne jest wyposażenie dwóch pomieszczeń – kuchni oraz łazienki, gdzie drugie pomieszczenie jest zdecydowanie najczęściej używane przez wszystkich domowników. Warto pomóc je szybko uporządkować.

Łazienka w stylu nowoczesnym

Młodzi bądź ceniący nowoczesne wnętrza lokatorzy najczęściej decydują się na łazienki utrzymane w modnych od kilku lat odcieniach bieli oraz szarości. W takim przypadku warto sięgnąć po akcesoria do łazienki w czarnych kolorach bądź o wzorze marmuru. Minimalistyczne, proste dodatki dodają szyku, a przy ich wyborze warto decydować się na cięższe modele, wykonane na przykład z masy żywicznej – sprawiają wrażenie porządniejszych, masywniejszych, a co za tym idzie długotrwałych. Oprócz podstawowego kosza łazienkowego czy kubka na szczoteczki do zębów, warto zainwestować w dobrej jakości pojemnik na mydło w płynie z dozownikiem, które pozwoli na regularne uzupełnianie ulubionych produktem i ograniczy produkcje plastiku, co będzie korzystne dla środowiska. Modne są także organizery w formie tac, które będą idealnym miejscem na wyeksponowanie ulubionych kosmetyków w pięknych opakowaniach.

Łazienka w stylu naturalnym

akcesoria do łazienki

Dla osób ceniących ciepło i kontakt z naturą najlepszym rozwiązaniem będą akcesoria do łazienki wykonane z drewna, na przykład bambusu, oraz kamienia. Beżowe i brązowe tony takich dodatków wniosą do pomieszczenia wrażenie przytulności i wprowadzą domowników w dobry nastrój. Są nie tylko łatwe do wprowadzenia w aranżacje, ale także do utrzymania w czystości. Bardzo praktycznym prezentem będzie mały bambusowy regał, który można ustawić przy toalecie jako organizer papieru toaletowego i środków higienicznych. Jutowe koszyki czy kamienne kubki oraz dozowniki dodadzą ciekawego, orientalnego powiewu łazience i na pewno zostaną z radością wykorzystane. 

A jeśli nadal nie wiesz, co kupić bliskim z okazji ich własnego domu, poniżej lista innych ciekawych akcesoriów do łazienki:

– organizery wiszące, idealne dla małych pomieszczeń

– półka na wannę – dla fana domowego SPA

– modny i nowoczesny stojący wieszak na ręczniki

– ozdobne lustra w nieregularnym kształcie

– ekologiczne, pachnące kosmetyki

– małe pojemniki na patyczki bądź waciki z ciekawym motywem

– poręczne lusterka pomocne przy makijażu