Umywalka wpuszczana w blat to jedna z ciekawszych propozycji aranżacji łazienek. Jednak nie w każdym wnętrzu znajdzie ona swoje zastosowanie, przede wszystkim ze względu na ilość miejsca potrzebna do jej montażu.

Kiedy sprawdzają się umywalki wpuszczane w blat

Umywalka wpuszczana nie tylko ciekawie się prezentuje, ale również jest doskonałym elementem funkcjonalnym. Może być stosowana zarówno w blatach szafek jak też wpuszczana w specjalnie do tego wykonane blaty. Ważne jest to, aby miały one odpowiednią wysokość, aby po montażu umywalki wpuszczane w blat znajdowały się na odpowiedniej wysokości. Ze względu na konieczność zachowania pewnych odstępów od brzegów blatu umywalki wpuszczane zajmują nieco więcej miejsca niż te montowane do ścian. Z tego względu nie stosuje się ich w małych łazienkach, ze względu na ograniczoną przestrzeń.

Jak dobierać umywalki wpuszczane?

Umywalki wpuszczane w blat to bardzo szeroka gama propozycji, zarówno pod względem wielkości jak też kolorystyki. Zazwyczaj dobiera się je do pozostałych elementów armatury łazienkowej, aby stanowiły z nimi jednolita całość. Mowa tutaj tak samo o ich wzornictwie jak też kolorystyce. Obecnie tego typu umywalki znaleźć można w ofercie niemal każdej firmy zajmującej się produkcją armatury łazienkowej, co z pewnością znacznie ułatwia wybór najbardziej odpowiednich.