Niskie brodziki prysznicowe wykorzystuje się zwykle w zakresie nowoczesnych projektów łazienek. Bezsprzecznie jest to powszechne rozwiązanie, ale czy to, co jest modne, będzie również funkcjonalne? Dlaczego takie brodziki są dobrym rozwiązaniem? Na to pytanie odpowiemy poniżej.

Niski brodzik prysznicowy – mały próg, to również mały problem

Jaki jest niski brodzik do prysznica, każdy widzi – po prostu niski. Albo można spojrzeć na takie wyposażenie od innej strony i stwierdzić, iż jest płytki.

Najczęściej taka właściwość brodzika określana jest przez producentów dzięki parametrowi głębokości, który mieści się w przedziale 1,5-6 cm.

Istnieją nawet brodziki wpuszczane do podłogi, oferujące nam taki sam wizualny rezultat, co prysznice niemające brodzików (z prysznicowym odpływem).

Inne udgodnienia

Jakby o tym nie myśleć, za sprawą swoich małych wymiarów brodziki slim są bardzo pożądane w domach, gdzie mieszkają osoby starsze albo dzieci, ponieważ dla takich osób niskie brodziki oznaczają głównie możliwość bycia niezależnym i komfort korzystania.

Codzienne utrzymywanie higieny będzie dla nich bezpieczniejsze i wolne od ewentualnych kontuzji spowodowanych potykaniem się o nazbyt duży próg.

Niski brodzik prysznicowy, jest łatwy w utrzymaniu w czystości

W czasie dokonywania wyboru opcji produktu, jakim jest brodzik prysznicowy, warto będzie wziąć pod uwagę nie tylko jego techniczne parametry, surowiec, z którego go wykonano. Ale także własne preferencje oraz możliwości – na przykład to, ile czasu przeznaczamy na porządki cotygodniowe.

Mniejsze wymiary niskiego brodzika i brak odznaczających się wgłębień oraz zakamarków sprawią, iż będzie się go znacznie łatwiej i szybciej czyściło, zaś później osuszało. To dobra wiadomość dla tych, którzy nie lubią porządków.