W wielu projektach wykończeniowych wnętrz, zarówno profesjonalnych, jak i zrodzonych w głowach ich użytkowników, płytki patchwork stały się jednym z najczęściej wybieranych trendów. Uniwersalny charakter pozwalający dowolnie dobrać pozostałe elementy aranżacji spowodował, sytuację, w której każdy producent zapragnął mieć je w swojej ofercie. Ogromną popularnością cieszą się nie tylko klasyczne, jednolite wzory, stylistyką nawiązującą do tradycji wywodzącej się z krajów arabskich, ale również wielobarwne kompozycje o wielokształtnych motywach.

Stonowane barwy nawiązujące do tradycji

Wśród producentów płytek ceramicznych, sporą część oferty stanowią klasyczne wzory o jednolitych barwach. Najczęściej są to różne odcienie bieli, szarości czy grafitu, które w połączeniu z charakterystycznymi motywami składającymi się z prostych figur, tworzą stylistykę nawiązującą do tradycyjnych zdobień wywodzących się między innymi z Maroka.

Ekstrawaganckie rozwiązanie dla odważnych

Całkowicie odmienny styl prezentują płytki patchwork, komponujące się w wielobarwny wzór, o różnorodnym motywie. Występujące najczęściej w żywych kolorach zielonego, niebieskiego czy żółtego, mogą stanowić duże wyzwanie podczas dopierania pozostałych elementów aranżacji wnętrza. Szczególnie dotyczy to wybrania kolorów pozostałych ścian, lub mebli. Wybranie różnokolorowych płytek to z pewnością odważne rozwiązanie, które jednocześnie podkreśli indywidualny charakter wnętrza i zagwarantuje jego niepowtarzalność.

Płytki patchwork

Klasyczna czerń i biel

Kolejnym stylem popularnym wśród osób wybierających ozdobienie ścian płytkami patchwork, jest wybranie czarno-białej stylistyki. Najczęściej składająca się z niewielkich, regularnych wzorów, ułożona na powierzchni ściany lub podłogi sprawia wrażenie iluzji optycznej. Jest to ciekawy efekt dla osób ceniących indywidualizm. Dodatkowo ułożenie takiego rodzaju płytek pozwoli nadać wnętrzu klasyczny charakter.